PRÁVĚ ČTETE

ZOOT Originál: Tohle chci na triko!   

ZOOT Originál: Tohle chci na triko!   


Zlobivé holky, pivní láska, kocour Mikeš a přírodní kozy. ZOOT Originál je výkladní a nositelná skříň českého smyslu pro humor. Tuhle značku nesou kousky, které navrhujeme my sami ZOOTeři. A náš kreativní tým propůjčuje svou fantazii různým věcem – od triček přes tašky až po připínací placky.

Naše první a dodnes nejprodávanější tričko vzniklo na jaře roku 2013. K jaru patří krásně zelená tráva a na tu trávu zase patří… kozy. Tehdejší ZOOTí designérka Lucie nelenila a s přítelem Kryštofem takticky umístili dva přežvýkavce do hrudní oblasti bílého trika. Ukázalo se, že Česko je bio země v celé své parádě, a tričko se šupem vyprodalo. Na podzim tak oficiálně vznikla značka ZOOT Originál, která začala vydávat tematické kolekce.


2
tričko, kalhotky, ponožky

A jak už jméno napovídá, naše ZOOTí dítě je přírodní úkaz. Nezvedený originál žijící si vlastním životem díky geniálně nesourodé partě lidí, kteří ho vytváří: zneuznaní komikové, věční cynikové, veselí extroverti, hloubaví introverti… Zkrátka jejich kreativní dýchánky je docela radost sledovat. A občas i utrpení – to když se pak srdceryvně dohadují, že „ten design Esmeraldy ležící uprostřed čtyřproudé dálnice v ranní špičce je přece úplně super“.

Na kolekcích se podílí celý tým lidí. Jednou měsíčně se jich sejde celá tlupa – designérky Originálu a marketingový tým copywriterů a grafiků – a na dané téma každý střílí od boku svoje nápady. Čím divočejší, tím lepší. Z tohoto tak trochu netradičního meetingu, který prokládají smíchem a seriózními průzkumy pornostránek, se udělá výběr toho nejlepšího a to už potom putuje na triko. Jaká je nejčastější věta během brainstormingu? „Tohle už je trochu moc, ne?“       

3její tričko & ponožky; jeho triko

Přelom? 2016.  

Rok Opice byl prý pro mnohé katastrofální, Originál si ale spokojeně hvízdá. Krev do žil nám vlila třeba spolupráce s vnuky Josefa Lady, díky níž vznikla krásná a poetická kolekce oslavující dílo tohoto českého malíře. Loni se nám taky podařilo zapojit do tvorby vás. V prvním veřejném hlasování jste vybrali z hromady návrhů vaše srdcovky, které jsme pak s radostí nechali vyrobit. A podle očekávání se po nich rychle zaprášilo! Tohle je cesta, která se nám i vám líbí. Máte v hlavě podobnou džungli nápadů jako my? Pošlete nám svoje nápady na original@zoot.cz, a pokud ten váš vybereme, odměna vás nemine.   

1jeho triko

 

A co na to samy designérky?

Lucie „malá“ Muchovičová

Jsem moc ráda, že vidím svoje designy na úplně odlišných lidech. Třeba na klukovi z Moravy, který hrdě kráčí po metropoli s velkým nápisem Nejsu Pražák na hrudi. Nebo na slečně, která získala korunku pro miss ČR a nosí sarkastické tričko Chtěla bych světový mír. A co teprve vodáci. Trika Udělal/a jsem se u nich bodují na celé čáře! Někdy jsou naše designy taková sonda do životů zákazníků. Například tričko Nebuď kretén se vyprodalo během pár hodin. To o něčem vypovídá, ne?  

Týna „nezbeda“ Nezvedová
Píšeme na trika to, co se lidi bojí říct nahlas. Hrajeme si a děláme si ze všeho srandu, nejraději samy ze sebe. Občas je fajn být trochu drzá. Naše zákaznice jsou taky pěkná kvítka, protože mezi nejoblíbenější kousky patří triko Jsem zlobivá holka a kalhotky Chci naplácat. A když už jsme u zlobení, máme taky celou sekci pro děti, které se snažíme pomocí trička i něco naučit (třeba počítat).

ZOOT ORIGINÁL VE TŘECH SLOVECH:

FÉR / Hlídáme původ materiálů a ve většině případů tiskneme na biobavlnu.

FUN / Navrhujeme designy, ve kterých budete (chtít být) vidět.

MŮJ / Vymýšlíme rozmanité kolekce, v nichž si každý vybere SVŮJ osobní kousek.


Lukáš Žegklitz

Lukáš je ZOOTí copywriter, takže patří do řádu psavců. Ze všeho nejradši má cestování, asijské gastro a kinematografii v celé svojí kráse. V módě si nejvíc libuje ve streetwearu a athleisure, asi protože se ve volných chvílích rád projede na longu nebo zahází na koš.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

INSTAGRAM
Jak čtete ZOOT vy? #casopiszoot