PRÁVĚ ČTETE

Příběh značky: Dolly & Dotty

Příběh značky: Dolly & Dotty


Afroameričani právě probudili hudební scénu tesknými i energickými tóny R’n’B. Zpívají o tanci a rozchodech a ukazují světu, co všechno se dá dělat s basovou kytarou. Lidé jezdí do práce v 1957 Chevroletu a po večírcích odchází domů bez bot. Pěší zóny vypadají jako taneční parket. Swing ustupuje rokenrolu, ale ženy stále roztáčí kolové a áčkové sukně. Zelené, červené, květinové i puntíkaté šaty mají sladěné se šátky ve vlasech. Jejich černé linky jsou doslova dotažené k dokonalosti.

Brighton 2014, o šedesát let později. Sonja a Ian Mitchellovi milují módu, swing a žijí atmosférou čtyřicátých a padesátých let. Zakládají dámskou značku Dolly & Dotty, která vychází z klasických střihů poloviny minulého století. Tým čtyř designérů navrhuje šaty, sukně a topy. Inspiruje se minulostí, ale dodává všem tvarům aktuální šmrnc. Na štítku většinou najdete u kolonky materiál bavlnu. Majitelé mají výrobu pod kontrolou a při poslechu Bennyho Goodmana kladou důraz na její etický rozměr.

Sonja vysvětluje, proč by aspoň jedny šaty Dolly & Dotty měla mít ve skříni každá žena. „Ať jste rockabilly rebelka, máte květinovou horečku nebo jste dáma, něco pro vás máme.” A slovíčkem každá máme na mysli opravdu každou, protože na ZOOTu najdete velikostní škálu až do 4XL.

Koukněte se do nové kolekce Dolly & Dotty a vyberte si jeden z pokladů pro sebe. Zítra můžete vyrazit do ulice jako TA žena, za kterou se všichni otočí – usmíváte se, je po válce a Michael Jackson se narodí teprve za pět let.

dolly_boxík


Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

INSTAGRAM
Jak čtete ZOOT vy? #casopiszoot